K porozumeniu Čelovekom

VIDEO: Násilnosti v Ríme. Talianska vláda vydala mimoriadne kruté obmedzenia pre nezaočkovaných obyvateľov. Pápež František už bol kritizovaný za to, že sa týchto ľudí verejne nezastal

Videá ukazujú veľké policajné manévre v uliciach plných skandujúcich a búriacich sa ľudí. 

V čase, keď pápež František zahájil svoju „Synodu o synodalite“, ulicami Ríma lomcovali nepokoje a násilnosti, ktoré začali už v sobotu doobeda.

Bolo to práve v sobotu, kedy rímska polícia rozháňala vodnými delami, na talianske pomery, nezvyčajne veľké protesty. Na Piazza del Popolo sa stretlo niekoľko desiatok tisíc demonštrantov protestujúcich proti nadmieru tvrdým reštrikciám voči nezaočkovaným ľuďom. Al Jazeera upozorňuje, že kým „lokálne médiá“ píšu len o 10-tisíc protestujúcich, organizátori odhadujú počet na 100-tisíc.

Protesty sa tiež diali pred oficiálnou rezidenciou premiéra Maria Draghiho v paláci Chigi. Tu policajti demonštrujúcich – stojacich s rukami nad hlavou, čím dávali najavo, že sú neozbrojení – bili obuškami. Iná skupinka protestujúcich sa snažila dostať do sídla odborárskeho zväzu a zahnaná bola slzným plynom. Podľa Reuters sa premiér Draghi k násilnostiam vyjadril nasledovne: „Právo demonštrovať na podporu svojich postojov nemôže nikdy prerásť do aktov agresie a zastrašovania.“

Videá ukazujú veľké policajné manévre v uliciach plných skandujúcich a búriacich sa ľudí. Talianska vláda vydala mimoriadne kruté obmedzenia pre nezaočkovaných obyvateľov. Tí pod vysokými pokutami nesmú chodiť do práce, no zároveň ani nedostávajú plat a nie je zamestnávateľom dovolené ich prepustiť. V praxi to potom znamená, že takýto človek si na úrade práce nemôže zažiadať ani o podporu v nezamestnanosti a nemôže si legálne ani zohnať inú prácu. Pápež František už bol kritizovaný za to, že sa týchto ľudí verejne nezastal.

V sobotu tiež pápež v Ríme prijal Nancy Pelosiovú, predáčku americkej Demokratickej strany. Pelosiovej chcú americkí biskupi zakázať možnosť dostávať sv. prijímanie pre jej nielenže priaznivý, ale až militantne aktívny postoj ku potratom. Jej návšteva Vatikánu však musela byť predčasne ukončená kvôli „bližšie nešpecifikovanému incidentu“, ktorý s najväčšou pravdepodobnosťou súvisel s rímskymi protestami. Reportérka pôsobiaca v Ríme, Joan Lewisová, pre Catholic News Agency uviedla:

„Bolo to kvôli Pelosiovej bezpečnosti, kvôli čomu opustila predčasne omšu… veľký počet demonštrantov proti „Green“ pasom pochodoval smerom na Via Veneto a vyzeralo to, že sa správajú násilne. Práve to viedlo jej bezpečnostný tím k tomu, aby trval na tom, že odíde z kostola, a presunie sa na bezpečnejšie miesto.“

O situácii v súčasnom Taliansku sme písali len nedávno: https://www.christianitas.sk/taliansko-krajina-ktora-sa-snazi-spachat-samovrazdu/

Reportáž obsahujúca zábery z protestov:

Zdroj: alianciazanedelu.sk / christianitas.sk

.

PODPORTE nezávislé médium.

Všetok obsah na tejto stránke je bezplatný. Vaša podpora bude použitá na rozvoj a propagáciu stránky, aby sa o nej dozvedelo čo najviac ľudí.

Aj malá čiastka dostatočne pomôže.

Mame množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Bez Vašej pomoci sa však ďalej nepohneme.

IBAN: LT90 3250 0868 2837 7659 BIC: REVOLT21 do poznámky prosím uviesť “dar
ďakujeme

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Odporúčame

%d blogerom sa páči toto: