Slovanské Noviny

Dar na rozvoj SN

PODPORTE nezávislé médium.

Všetok obsah na tejto stránke je bezplatný. Vaša podpora bude použitá na propagáciu stránky, aby sa o nej dozvedelo čo najviac ľudí.

Aj malá čiastka dostatočne pomôže.

Revolut: IBAN: LT90 3250 0868 2837 7659

BIC: REVOLT21

Wirex: IBAN: EE387777000012585575

SWIFT/BIC: LHVBEE22

darovať môžete ľubovoľnú čiastku

8. mája 2021

Slovanské Noviny

prvé slovanské noviny

VIDEO: Šimečka pobúril v europarlamente svojich kolegov zväzáckymi rečami o potrebe poslušnosti členských štátov EÚ

Na prejav europoslanca zareagoval aj spisovateľ a publicista Gustáv Murín, ktorý poukázal na jeho rodinnú anamnézu, keď poznamenal, že Šimečkovci nemajú o demokracii ani potuchy.

Slováci by si zaslúžili poznať, ako ich nimi volení europoslanci reprezentujú v bruselskom parlamente. Žiaľ, nemajú sa to odkiaľ dozvedieť. Iba občas preniknú na sociálnu sieť videá, ktoré zobrazujú, ako tam ich zástupcovia vystupujú.

Jedno takéto video umiestnil na svoj profil spisovateľ a novinár Gustáv Murín. Zachytáva v ňom výstup europoslanca Michala Šimečku a jeho názor. S ním ostro nesúhlasí nielen ďalší náš europoslanec Milan Uhrík, ale aj ďalší poslanci z Nemecka, Poľska, Francúzska. Rovnako sa proti názorom Šimečku stavia vo svojom statuse aj Gustáv Murín.

Títo podarení Šimečkovci nemajú o demokracii ani potuchy

„Pozor, tento chlapec s preležanou hlavičkou (matka to podcenila, bola totiž angažovaná?!) to myslí úplne vážne. Má to po oteckovi, ktorého som dobre poznal a osobne videl vyhlásiť na nejakej konferencii v 90. rokoch, že keďže v Holandsku nevolili voliči, ako si myslel on (ako pôvodne atlét a netalentovaný adept na spisovateľa) a jeho sekta pravdovravkov, že by malo byť obmedzené volebné právo, pretože si ľudia volia, ako sa im zachce,“ píše Murín.

A dodáva: „Títo podarení Šimečkovci nemajú o demokracii ani potuchy. Dedo tohto chlapca bol ťažký komunistický káder, čo bol vyslaný z Brna, aby v 50. rokoch napravil slovenských komunistov na správnu cestu a prejavilo sa to tým, že navrhol tresty pre Lasicu so Satinským, vtedy ešte študákmi na VŠMU. A tatko tohto komsomolca si privilégiá komunistického papalášizmu užíval, až kým jeho tatko neotočil kabát, ale akurát, keď fúkalo z inej strany.“

A čože vlastne mladý Michal Šimečka, ktorý sa do európskeho parlamentu dostal za zoskupenie PS-Spolu, pred európskym parlamentom tak vehementne obhajoval? „Musíme zabezpečiť, že poslušnosť členských štátov nie je len periodicky kontrolovaná, ale tiež aj vynútená! Skutočne potrebujeme poslušnosť, pretože Európska komisia stále neudelila Poľsku pokutu za to, že poľská vláda nerešpektovala rozhodnutie Európskeho súdneho dvora (napr. o povinných imigračných kvótach).“ Tieto slová doslova napálili Milana Uhríka, podľa ktorého sa to nedalo počúvať.

Ľudia už nemajú dať čo do hrnca a vy blokujete európsky rozpočet

„Vyplácanie peňazí zo spoločného európskeho rozpočtu chcete podmieniť dodržiavaním nejakých liberálnych pravidiel Európskej únie? Čiže štáty, o ktorých nie nezávislé súdy, ale vy, bruselskí liberálni politici, rozhodnete, že neposlúchajú, budú musieť do Európskej únie už iba platiť a nedostanú z nej nič! Povedzte to rovno, že chce trestať Poliakov, Maďarov, Slovákov aj všetkých ostatných, pretože nechcú prijímať imigrantov! Že nechcú presadzovať LGBT agendu! Že nechcú slepo poslúchať zahraničné mimovládne organizácie a liberálnych novinárov! Pretože o to tu v skutočnosti ide. My, takéto niečo nikdy nemôžeme podporiť, pretože na Slovensku, v strednej Európe s tým už máme svoje skúsenosti a v minulosti sa to nazývalo totalita,“ pustil sa do Šimečku ďalší náš europoslanec Milan Uhrík.

„Ľudia tam vonku už nemajú dať čo do hrnca a vy tu blokujete schválenie európskeho rozpočtu a poskytnutie pomoci práve takýmito nezmyselnými požiadavkami na posilnenie vlastnej nadvlády. To je niečo nehorázne! Naozaj nehorázne!“ vykričal Uhrík vo vystúpení Šimečkovi.

Nič dlžní mu nezostali ani europoslanci z Nemecka, Francúzska a Poľska. „Od Poľska by ste sa mohli učiť, ale vy namiesto toho na Poľsko útočíte!“ hneval sa na Šimečkove vystúpenie poľský europoslanec Patryk Jaki.

Zdroj: hlavnydennik.sk

.

PODPORTE nezávislé médium.

Všetok obsah na tejto stránke je bezplatný. Vaša podpora bude použitá na rozvoj a propagáciu stránky, aby sa o nej dozvedelo čo najviac ľudí.

Aj malá čiastka dostatočne pomôže.

Mame množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Bez Vašej pomoci sa však ďalej nepohneme.

IBAN: LT90 3250 0868 2837 7659 BIC: REVOLT21 do poznámky prosím uviesť “dar
ďakujeme

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Odporúčame

%d blogerom sa páči toto: