Slovanské Noviny

prvé slovanské noviny

VIDEO: Špeciálna jednotka zasiahla proti operatívcom NAKA pri ich ceste na Lipšicovu prokuratúru. Jeden zo svedkov v kauze Očistec sa priznal k zmanipulovanej výpovedi

Vyšetrovatelia inšpekcie v prípade manipulovania trestných konaní, ovplyvňovania svedkov a vyrábania kajúcnikov naďalej pátrajú po dvoch ďalších kľúčových svedkoch.

Vyšetrovatelia úradu inšpekčnej služby podľa informácií TV JOJ údajne získali priznanie od svedka v prípade Očistec, ktorého zadržali v utorok, 20. júla, Csabu Dömötöra. Podľa zdroja televízie, ktorý chce ostať v anonymite, sa údajne obvinený priznal, že podal zmanipulovanú výpoveď pred vyšetrovateľmi.

Podľa krajskej prokuratúry, ktorá v prípade vykonáva dozor je situácia zatiaľ bez významnejšieho posunu. “Situácia je zatiaľ bez zmeny. V súčasnosti nie je možné poskytnúť viac informácií,” uviedol prokurátor Rastislav Remeta. Na obvineného inšpekcia zatiaľ podnet na väzobné stíhanie nepodala.

Priblížil, že v utorok bol zadržaný Csaba Dömötör zo zločineckej skupiny takáčovci, ktorý bol aj vypočutý.

“Dozorový prokurátor Krajskej prokuratúry Bratislava v súčasnosti na podklade vyšetrovacieho spisu preskúmava zákonnosť a odôvodnenosť uznesenia vyšetrovateľa o vznesení obvinenia,” uviedol Remeta. Vyšetrovateľ vzniesol obvinenie trom osobám pre zločin marenia spravodlivosti, zločin krivej výpovede a krivej prísahy.

Prokurátor stále preveruje zákonnosť vzneseného obvinenia. “V súčasnej dobe dozorový prokurátor posudzuje zákonnosť a odôvodnenosť vydaného uznesenia trom osobám z 20.júla,” vyjadril sa hovorca Dalibor Skladan.

Podľa ďalších zistení TV JOJ vyšetrovatelia inšpekcie naďalej pátrajú po dvoch Ďalších kľúčových svedkoch v preverovaných prípadoch Očistec, Judáš a ďalších kauzách.

Ako sme už informovali na spravodajskom webe noviny.sk inšpekcia okrem zadržaného Csabu Dömötöra obvinila aj svedkov Petra Perova a Mateja Zemana. Obaja sú po prevalení informácií, že inšpekcia plánuje rozsiahle zatýkanie svedkov, policajtov a prokurátorov konajúcich v spomínaných prípadoch, mimo republiky. 

Zásah kukláčov na dome, v ktorom sa mal nachádzať hľadaný svedok

Napriek tomu podľa informácií televízie ozbrojené špeciálne policajné komando vykonalo vo večerných hodinách zásah na jednom z bratislavských hausbotoch. Približne 16 kukláčov vybilo dvere na uvedenej adrese na pokyn vyšetrovateľov Úradu inšpekčnej služby. Zásah vykonali kukláči preto, lebo si vyšetrovatelia mysleli, že by v hausbote mohli zadržať hľadaného Mateja Zemana.

Ako ďalej zistila TV JOJ, pri zásahu hľadaného v dome na vode nenašli, boli v ňom len jeho rodinní príbuzní, ktorí hausbot aj vlastnia. Zásah bol veľmi pravdepodobne zrealizovaný bez dôsledného preverenia operatívou, keďže mal smerovať na adresu, ktorú hľadaný nemá ani vo vlastníctve a vzhľadom na typ domu je jednoduché identifikovať kto doň vchádza a kto vychádza. Pri zásahu kukláčov vraj asistovali aj hasiči s člnom. 

Po svedkoch v Očistci a Judášovi pátra špeciálne komando hraničnej polície

Podľa ďalších informácií TV JOJ Úrad inšpekčnej služby postupuje rázne v pátraní po dvoch svedkoch v Očistci, ktorých podozrieva z vyfabulovaných svedeckých výpovedí. V Pezinku v ranných hodinách mobilná zásahová jednotka, ktorá po svedkoch pátra pod dozorom vyšetrovateľov inšpekcie, zadržala posádky niekoľkých áut. Mali to to byť operatívni policajti NAKA. Zásahovka totiž potrebovala preveriť, či operatívci nevezú v aute podozrivé osoby, po ktorých inšpekcia pátra. Prečo? Svedkovia sú kľúčové osoby pre vyšetrovanie v prípade Očistec, Judáš, Mýtnik a iné, ktoré vykonáva práve NAKA.

Úrad inšpekčnej služby, ktorý preveruje podozrenia, že práve NAKA svedkov manipulovala, aby výpovede spolu sedeli, mal údajne objektívne dôvody na podozrenia, že hľadaných svedkov ukrýva práve polícia, ktorú úrad prešetruje. Podľa zdroja špecializovaného na zvláštne postupy vyšetrovacích orgánov, je taký postup inšpekcie logický a opodstatnený.

“Ak polícia má kľúčových svedkov, ktorých spochybňujú na základe dôvodných podozrení práve kontrolné úrady, čo iné im zostáva? Kto môže takú osobu ukrývať a efektívne chrániť? No predsa ten, kto má presne informácie a prostriedky. A tie polícia má,”povedal pre TV JOJ špecialista na zvláštne policajné činnosti, ktorý z pochopiteľných dôvodov chce zostať v anonymite.

Zásah policajtov z východu, ktorí Úradu inšpekčnej služby vo vyšetrovaní pomáhajú, skončil bez zadržania hľadaných osôb. Správu budeme aktualizovať o stanovisko Úradu inšpekčnej služby a polície, keď nám poskytnú k udalosti oficiálne stanovisko.

Šíri sa správa, že majú zadržať Lipšica a spol.

Internetom sa šíri správa aj o pripravovanej akcii proti popredným predstaviteľom špeciálnej prokuratúry aj polície. Majú ich údajne dokonca zadržať a obviniť. Ide konkrétne o Daniela Lipšica, Petra Kysela, Ondreja Repu či Michala Šúreka.

Na facebookovom profile ministerstva vnútra sa objavil komentár, podľa ktorého sa údajne chystá zadržanie elitných vyšetrovateľov, policajtov či prokurátorov. Autor tvrdí, že by mali zatknúť vyšetrovateľov, prokurátorov a svedkov, ktorí sa podieľajú na rozkrývaní trestnej činnosti v kauzách Mýtnik, Očistec, Judáš atď. Podľa neho majú zadržať 14 ľudí a má to byť vraj odveta opozičných strán Smer-SD a Hlas.

Špeciálna jednotka zasiahla proti operatívcom NAKA pri ich ceste na Lipšicovu prokuratúru

Podľa informácií TV JOJ príslušníci NAKA podali trestné oznámenie pre stredajší bleskový zásah mobilnej jednotky Úradu hraničnej a cudzineckej polície zo Sobraniec, ktorá pomáha inšpektorom Ministerstva vnútra SR pri vyšetrovaní údajných zmanipulovaných výpovedí svedkov v prípade Očistec a Judáš.

TV JOJ už v stredu upozornila na svojom spravodajskom webe na zásah špeciálnej jednotky na operatívcov NAKA pri ich ceste na Úrad špeciálnej prokuratúry v ranných hodinách.

Na otázky TV JOJ vo štvrtok ráno odpovedala už polícia s tým, že o pozadí zásahu a dôvodnosti použitia tejto mobilnej zásahovej jednotky je potrebné obrátiť sa na Úrad inšpekčnej služby. “Príslušníci NAKA podali v tejto veci trestné oznámenie,”uviedla polícia.

Zdroj: plus.noviny.sk (1)(2), (3) / InfoVojna

.

PODPORTE nezávislé médium.

Všetok obsah na tejto stránke je bezplatný. Vaša podpora bude použitá na rozvoj a propagáciu stránky, aby sa o nej dozvedelo čo najviac ľudí.

Aj malá čiastka dostatočne pomôže.

Mame množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Bez Vašej pomoci sa však ďalej nepohneme.

IBAN: LT90 3250 0868 2837 7659 BIC: REVOLT21 do poznámky prosím uviesť “dar
ďakujeme

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Odporúčame

%d blogerom sa páči toto: