K porozumeniu Čelovekom

VIDEO: Vo vláde funguje organizovaná zločinecká skupina a jej súčasťou je špeciálny prokurátor Lipšic. Najpodstatnejší je Mikulec a dotiahnutie vyriešenia ich zločinov, vyhlásil Fico

Smer-SD je za predčasné voľby, za referendum, za to, aby táto vláda odišla čo najrýchlejšie. 

Predseda strany Smer-SD Robert Fico na dnešnej tlačovej besede poskytol niekoľko informácií o tom, ako bude klub strany postupovať na najbližšom rokovaní Národnej rady SR (NR SR). Bývalý premiér kritizoval predsedu parlamentu Borisa Kollára (Sme rodina), že sa rozhodol tri schôdze o odvolávaní ministra vnútra Romana Mikulca (OĽaNO) odložiť až na záver tejto schôdze. Ide preto podľa neho o totálny výsmech Ústave SR. Smer-SD v tejto súvislosti vyjadril protest proti svojvoľnému zaobchádzaniu s inštitútom odvolávania člena vlády zo strany predsedu parlamentu. 
 
Fico zdôraznil, že pre Smer-SD je prioritou téma odvolávania Mikulca. Poukázal pritom na aktuálnu situáciu v bezpečnostných zložkách, manipulovanie vyšetrovaní, výpovedí svedkov a podobne. Ako minister vnútra za to podľa Fica nesie Mikulec hlavnú zodpovednosť.

„Budeme žiadať procedurálnym návrhom hneď na úvod tejto schôdze, aby body, ktoré sú zaradené na záver mimoriadnej schôdze národnej rady o odvolávaní Mikulca, boli zaradené ako body jedna, dva a tri na začiatok tejto schôdze. My si uvedomujeme potrebu určitých procesných úkonov, urobíme to tak, aby sa rokovalo iba o jednom návrhu. Rok vás tu informujeme o zverstvách, ktoré sa dejú na ministerstve vnútra, teraz, keď je všetko na povrchu, o tom nechce vládna koalícia rokovať,“ uviedol šéf Smeru-SD.
 
Opozičná strana Smer-SD je zhrozená nečinnosťou ohľadom zdražovania potravín, preto podpredseda strany a poslanec NR SR Richard Takáč predloží na začiatok tejto schôdze návrh, aby sa NR SR zaoberala problematikou nárastu cien základných potravín a aby vláda predložila súhrn opatrení na elimináciu dopadov hlavne pre sociálne slabších ľudí. 
 
Ďalšou témou tlačovej konferencie bola stabilizácia verejných financií. Podpredseda strany Ladislav Kamenický požiada, aby NR SR rokovala o tom, čo ide vláda robiť, aby v roku 2022 stabilizovala verejné financie tak, že sa musí vysporiadať so sumou 6-8 miliárd eur, ktoré rozkradli. 
 
„Tretí návrh, ktorý predkladáme bude žiadosť, aby predmetom rokovania národnej rady bola správa vlády o opatreniach na elimináciu prudkého nárastu cien energií a dopadov otvorenia prevádzky plynovodu Nord Stream 2. Vieme, že to zamietnu, pokiaľ ide o začiatok schôdze národnej rady. Nás to ale neodradí a môžem oznámiť, že akonáhle tieto tri body nebudú zaradené, okamžite podávame návrhy na mimoriadne schôdze a budeme ich žiadať o mimoriadnu schôdzu k cenám energií, plynu, elektriny, Nord Streamu, k cenám potravín a k stabilizácii verejných financií, ktoré sú v dezolátnom stave,“ vymenoval Fico.
 
V súvislosti so stiahnutím návrhu na odvolanie ministerky spravodlivosti Márie Kolíkovej zo strany nezaradených poslancov okolo Petra Pellegriniho hovorí Fico o politickej chybe. Mimoriadne rokovanie zvolal šéf parlamentu na štvrtok popoludní na návrh opozície. Pellegrini však ráno oznámil stiahnutie návrhu, pretože chce odvolávať premiéra a celú vládu.

„Po prvé to boli oni, ktorí došli za nami, pretože sami to nevedia urobiť a veľmi nás prosili, že potrebujú nejakú iniciatívu, či im podpíšeme odvolávania Kolíkovej. Vy poznáte náš názor na Kolíkovú, s radosťou zdvihneme ruku za odvolanie Kolíkovej kedykoľvek. Nechápem, prečo sa Pellegrini rozhodol dať týždeň vláde oddych. Považujeme to za hrubú chybu. My to berieme na vedomie, pokiaľ ide o druhý návrh (návrh na vyslovenie nedôvery predsedovi vlády), tak vám chcem povedať, že pre nás je priorita Mikulec. Pokiaľ neprejde schôdza, pre nás žiadna iná schôdza nemá zmysel,“ povedal Robert Fico

Smer-SD je za predčasné voľby, za referendum, za to, aby táto vláda odišla čo najrýchlejšie. Priority sú však nastavené – Mikulec, ministerstvo vnútra a dotiahnutie vyriešenia zločinov, ktoré pácha táto zločinecká banda vo vládnej koalícii.

Bývalý trojnásobný premiér zároveň dôrazne odmietol vytváranie obrazu akejsi vojny policajtov. Zdôraznil, že normálni policajti sa už nemohli pozerať na zločiny páchané zo strany sluhov súčasného režimu.

Fico v súvislosti so stíhaním vyšetrovateľov Čurilla a spol. hovorí o bitke za spravodlivosť. Dodal, že súčasťou tejto zločineckej partie je aj šéf špeciálnej prokuratúry Daniel Lipšic, ktorý bude musieť znášať trestno-právnu zodpovednosť za svoje konanie. Pripomenul, že obhajoby dvoch obvinených vyšetrovateľov sa podujal advokát Peter Kubina, ktorý radil prezidentke Zuzane Čaputovej a bol spolupracovníkom Daniela Lipšica v advokátskej kancelárii Dentons.

Viac vo videu:

Zdroj: YouTube / InfoVojna / ta3.com

.

PODPORTE nezávislé médium.

Všetok obsah na tejto stránke je bezplatný. Vaša podpora bude použitá na rozvoj a propagáciu stránky, aby sa o nej dozvedelo čo najviac ľudí.

Aj malá čiastka dostatočne pomôže.

Mame množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Bez Vašej pomoci sa však ďalej nepohneme.

IBAN: LT90 3250 0868 2837 7659 BIC: REVOLT21 do poznámky prosím uviesť “dar
ďakujeme

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Odporúčame

%d blogerom sa páči toto: