K porozumeniu Čelovekom

VIDEO: Zpěvák Janek Ledecký k Prymulovi: Mám s vámi problém. Doporučujete opatření, přitom na nich vyděláváte

Hudebník Janek Ledecký se v pořadu Co Čech, to politik! televize CNN Prima NEWS postavil exministrovi zdravotnictví Romanu Prymulovi.

Na kamarádství to nevypadá. Hudebník Janek Ledecký se v pořadu Co Čech, to politik! televize CNN Prima NEWS postavil exministrovi zdravotnictví Romanu Prymulovi. Na epidemiologovi mu vadí, že doporučuje opatření jako jsou testy a vakcinace, a přitom na tom zároveň vydělává. Podle Prymuly to ale není pravda. Exministr zdůraznil, že ve střetu zájmů není.

„Mám s vámi osobní problém, stejně jako velká část populace, která nemá v opatření důvěru. Doporučujete opatření, tedy testování, vakcinaci, používání ochranných prostředků, a současně se vy a vaše rodina účastníte byznysu, tedy firem, které se zabývají testováním,“ vmetl hudebník Prymulovi.

Zároveň ale zdůraznil, že jeho odbornou erudici nijak nezpochybňuje. „Já jsem nikdy v takovém postavení nebyl a pevně věřím, že to dokážete oddělit. Ale jak to děláte?“ tázal se Ledecký bývalého ministra zdravotnictví.

Prymuly se ale obvinění dotklo. „Mě to skutečně irituje a působí to až neuvěřitelně. Myslíte, že opravdu v tom byznysu jsem? Nikdy jsem v něm nebyl,“ zdůraznil.

Ledecký ale upozornil na to, že Prymula se v dubnu stal externím konzultantem skupiny Agel podnikatele a miliardáře Tomáše Chrenka. Součástí Agelu je firma Avenier, která v Česku distribuuje vakcíny firmy Moderna a vyhrála i výběrové řízení na distribuci některých očkovacích látek. Koncem srpna z dozorčí rady Avenieru odešel epidemiolog Rastislav Maďar a nahradil ho právě Prymula. „Poradce jsem,“ přiznal Prymula.

Firma má z distribuce poměrně málo

„Vždyť to je firma, která má většinu testovacího byznysu,“ divil se hudebník. Epidemiolog ale vysvětlil, že firma netestuje.„To je firma, která distribuuje vakcíny. Z distribuce má poměrně málo a já tam jsem od srpna tohoto roku,“ hájil se Prymula.

Ledecký ale vytáhl na experta ještě firmu Medimun, kterou ovládá Prymulova dcera Karolína. Firma měla v srpnu získat dotaci více než 650 tisíc korun z operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost, díky které chtěla vyrábět dezinfekci.

„O dotaci zažádala, ale pak si ji ani nevzala. A nikdy tento produkt nevyráběli, vyrábějí kosmetiku. Takové informace probíhají tiskem, ale není to tak. Dokonce na to přišlo trestní oznámení, které bylo prošetřeno a uzavřeno, protože se nic takového nepotvrdilo,“ tvrdil Prymula.

Více ve videu:

Zdroj: cnn.iprima.cz

.

PODPORTE nezávislé médium.

Všetok obsah na tejto stránke je bezplatný. Vaša podpora bude použitá na rozvoj a propagáciu stránky, aby sa o nej dozvedelo čo najviac ľudí.

Aj malá čiastka dostatočne pomôže.

Mame množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

 
ďakujeme

Sledujte náš kanál na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám budeme prinášať aktuálne správy a zaujímavé videá.

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Odporúčame

%d blogerom sa páči toto: