Vláda nemôže ľudí nútiť do očkovania tak, že ak nebudú zaočkovaní, finančne ich zruinuje, hnevá sa Saková

Slovensko sa včera podvečer opäť stalo miestom protestov, ktoré sa rozhoreli na viacerých hraničných prechodoch. Dôvod je jasný, doslova teror ľudí, ktorí prichádzajú na naše územie. A najviac si to odnášajú tí, ktorí tadiaľ chodia so železnou pravidelnosťou. – pendleri.V statuse sa ich zastala aj Denisa Saková.

Exministerka vnútra za minulej vlády sa spolu s niekoľkými svojimi kolegami zo strany Hlas-SD zúčastnila na proteste na diaľničnom hraničnom prechode Čunovo-Rajka aby podporili pendlerov v ich úsilí zastaviť doslova šikanu nezaočkovaných na hraniciach. Ako priznala v statuse, je absolútne neprijateľné, že vláda núti nezaočkovaných platiť za testovanie.

Nemajú pendleri nárok chodiť do práce, dať sa vyšetriť u lekára či odviezť deti do škôlok

„Šikana naberá obludné rozmery! Vláda chce pendlerov finančne zruinovať,“ píše v úvode statusu Saková a dodáva, že pre Hlas-SD je absolútne neprijateľné, že vláda núti nezaočkovaných platiť za testovanie. „Pýtam sa, ako sa previnili bežní ľudia? Je to len tým, že bývajú v prihraničných oblastiach? Pendleri chcú rovnako žiť a fungovať v normálnom režime, ktorý je ale „vďaka“ súčasnej vláde naruby. Nemajú snáď nárok chodiť do práce, dať sa vyšetriť u lekára či odviezť deti do škôlok?

A navyše, za testy musia platiť stovky eur mesačne,“ konštatuje ďalej exministerka, ktorá vyzýva vládu, aby urýchlene zmenila svoje rozhodnutie a zabezpečila, aby všetci slovenských občania a bez rozdielu boli bezplatne testovaní. „Týka sa to všetkých, aj tých, ktorí z akéhokoľvek dôvodu nie sú zaočkovaní. Testovanie je alternatívou k očkovaniu, ale vláda nemôže ľudí nútiť do očkovania spôsobom, že ak nebudú zaočkovaní, finančne ich doslova zruinuje,“ hnevá sa Saková, ktorá pripomína, že počas prvej vlny pandémie na Ministerstve vnútra čelili podobným problémom na hraniciach s pendlermi.

Ako ministerka vnútra som s mojim maďarským partnerom Sándorom Pintérom uzavrela dohodu, podľa ktorej všetci občania Slovenska žijúci do 30 km od spoločných hraníc, mali umožnený voľný pohyb na hraniciach. A ako iste viete, nijako výrazne sa to v prvej vlne pandémie neprejavilo na počtoch nakazených,“ konštatuje Saková a na samý záver dodáva: „Nesúhlasíme s nezmyselnými a tvrdými opatreniami vlády Eduarda Hegera voči pendlerom, a preto sme im dnes osobne vyjadrili podporu.“

hlavný denník

.

PODPORTE nezávislé médium.

Všetok obsah na tejto stránke je bezplatný. Vaša podpora bude použitá na rozvoj a propagáciu stránky, aby sa o nej dozvedelo čo najviac ľudí.

Aj malá čiastka dostatočne pomôže.

Mame množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Bez Vašej pomoci sa však ďalej nepohneme.

IBAN: LT90 3250 0868 2837 7659 BIC: REVOLT21 do poznámky prosím uviesť “dar
ďakujeme

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Exit mobile version
Prejsť na panel nástrojov