K porozumeniu Čelovekom

Vládnej junte zjavne vôbec neprekáža, že jej verzia nemá logiku. A čo vy? Vám to nevadí?

Žijeme uprostred zvláštneho divadelného predstavenia. Majitelia moci a ich spolupáchateľské (ko)médiá vytvorili okolo koronavírusu a vakcinačnej hystérie virtuálnu realitu, ktorá sa miestami podobá na scénu z Alenky v ríši divov

očkovanie dieťa vakcína

Čím viac ľudí je zaočkovaných proti korone, tým viac sa všetci boja neočkovaných, tým viac ich šikanujú. Nie je to divné? Očkovaní nútia neočkovaných sa dať tiež zaočkovať rovnakými vakcínami, aby ich neočkovaní nenakazili vírusom, proti ktorému predsa sú už očkovaní…

Je to naozaj špeciálna situácia: očkovaní sa obávajú, že môžeme preniesť chorobu, ktorú takmer isto nemáme, na tých, ktorí sú proti nej zaočkovaní. Ktosi to prirovnal k situácii, ako keby impotentný muž, pre istotu aj s prezervatívom, dostal do druhého stavu ženu, ktorá berie antikoncepciu.

A ešte k tomu sa zdraví ľudia musia dávať testovať, aby zistili, či sú chorí, hoci sa tak necítia. Aj tento kúsok „logiky“ už sa stal predmetom ľudového výsmechu: vraj podobne by nás tiež mohli posielať na cintorín zisťovať, či náhodou nie sme mŕtvi.

No dobre, „vaxeri“ tvrdia, že tie rôzne aforizmy nie sú celkom korektné, lebo veci sú zložitejšie, a že vakcína úplne nechráni. Lenže ak je to tak, že vakcína slabo chráni – a dnes pribúda čoraz viac dôkazov o tom, že vírus šíria rovnako aj očkovaní – potom aký má zmysel robiť medzi ľuďmi rozdiely na základe toho, či majú očkovanie? Lebo úprimne: aký je rozdiel v tom, či vás nakazí očkovaný alebo neočkovaný?

Hľadá sa zdravý rozum

Časť ľudí koronu prekoná bez príznakov, ani o tom nemusia vedieť. Teda majú protilátky a ani možno nevedia, že môžu byť dokonca lepšie chránení, než tí, ktorí sú vakcinovaní. Napriek tomu dodnes nie je existencia protilátok v krvi platným spôsobom ako odlíšiť ľudí chránených od nechránených. Neočkovaný, ktorému namerajú vysokú hladinu protilátok, si nepomôže: hoci je lepšie chránený ako niektorý vakcinovaný, tak bude braný ako nechránený a nebezpečný. Logiku v tom nehľadajte.

celoplošné testovanie na ochorenie COVID-19 v Komárne

Ďalšia vec: antigénové testy už ľuďom nebudú stačiť, keď budú chcieť ísť do reštaurácie či na iné verejné miesto. Znamená to, že tie testy nefungujú? Hm, a prečo sa potom majú neočkovaní každý týždeň až dvakrát testovať antigénovými testmi, aby mohli vôbec chodiť do práce? V jednom prípade fungujú, v druhom nie? Kde tam je logika? Či v tomto prípade ani nešlo o nič iné, než len o prachsprostú šikanu?

Vakcinačná mašinéria zúrivo tlačí na to, aby sa všetci dali vakcinovať a robí hysterické a drakonické opatrenia, ktorými obmedzujú neočkovaným ich garantované práva. Predstavitelia moci to vysvetľujú ako dôkaz snahy dosiahnuť, aby ľudia boli zdraví, aby neumierali na Covid. Ešte aj policajnú brutalitu vysvetľujú ako dojemnú snahu o zdravie ľudí.

Lenže prečo je potom štátu srdečne ukradnuté, čo sa deje s človekom od chvíle, keď mu test ukáže, že je pozitívny?

Seď doma a čakaj, čo sa bude s tebou diať…

Nakazený príde domov a nedostane žiadnu radu ako sa liečiť, žiadny návod, žiadny oficiálny protokol. A pritom dnes sa už vie, že tajomstvom úspechu liečby nie je ani tak nejaký konkrétny liek, ako skôr komplexný prístup zahŕňajúci pochopenie jednotlivých fáz choroby, celý rad vitamínov a podporných látok. Veď len samotné intenzívne podávanie vitamínu D3 a ďalších látok by mohlo odbremeniť nemocnice od celého radu ťažkých prípadov!

vitamín D3

Ako je možné, že dva roky po uvedení korony na trh soudruzi z ministerstva zdravotníctva toto nevedia? Nariekajú, že sú plné nemocnice, ale jednoduchý a osvedčený recept ako zabrániť preplneniu nemocníc ignorujú… Kdepak asi udělali soudruzi z ministerstva chybu? Títo pomazaní odborníci hneď presne vedeli, čím treba očkovať zdravých, ale zaujímavé, že sa už dva roky nedokázali dohodnúť, čím sa majú liečiť chorí…

Ak je to iba neschopnosť ministerských úradníkov, tak je naozaj kolosálna, ale je tu viacero vecí, ktoré náhodami asi nebudú. Je napríklad viac než podozrivé, že hoci dnes už nikto nemôže spochybňovať bezpečnosť a účinnosť lieku s názvom Ivermektín, a hoci už pred časom bol na Slovensku povolený jeho predaj, predsa ho zoženiete iba ako za socializmu: „pod pultom“. Autor tohto článku s tým má osobnú skúsenosť: keď som medzi štyrmi očami poprosil predavačku, či by vedela zohnať ivermektín, tajomne sa usmiala a vytiahla krabičku s liekom spod pultu. Na účtenke potom figurovalo úplne iné, všeobecne dostupné liečivo…

Slovákov zachraňovať netreba?

Čosi divné je aj okolo vitamínu D3. Dnes všetci uznávajú, že tento vitamín je jedným z kľúčových faktorov odolnosti organizmu voči covidu. A každý lekár vie, že metabolizmus vitamínu D3 je dlhodobá vec: ak dnes zjete tabletku s bežnou formou vitamínu D3, bude sa v tele spracovávať viac ako týždeň, kým bude k dispozícii tam, kde ju potrebujeme. Lenže v prípade ochorenia na covid organizmus potrebuje mať ten vitamín k dispozícii hneď – úplne najdôležitejšie je začať s liečbou čím skôr, lebo ak sa vec dostane do štádia zápalu pľúc, už je zle.

vitamín D3

A preto existujú metabolity vitamínu D3, ktoré sa oveľa rýchlejšie vstrebávajú: kalcitriol, kalcifediol a alfakalciferol. Ich urýchlená aplikácia môže byť pre niekoho otázkou života a smrti – ibaže je tu problém. Túto formu vitamínu D3 zoženiete v Poľsku, Nemecku, Rakúsku, Taliansku, v celej západnej Európe, ale nie na Slovensku. U nás sa jednoducho nepredáva, ľudia si ho na Slovensko vozia z Hainburgu (pozor, je na predpis).

Ani po dvoch rokoch trápenia s koronou nikomu kompetentnému neprišlo na um priniesť rýchlo vstrebateľnú formu vitamínu D3 na Slovensko, zásobiť lekárne a nemocnice? Slovákov zrejme zachraňovať netreba.

Kde tam je logika? A naozaj ju tam treba ešte hľadať?

Ivan Lehotský

hlavné správy

.

PODPORTE nezávislé médium.

Všetok obsah na tejto stránke je bezplatný. Vaša podpora bude použitá na rozvoj a propagáciu stránky, aby sa o nej dozvedelo čo najviac ľudí.

Aj malá čiastka dostatočne pomôže.

Mame množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

 
ďakujeme

Sledujte náš kanál na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám budeme prinášať aktuálne správy a zaujímavé videá.

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Odporúčame

%d blogerom sa páči toto: