K porozumeniu Čelovekom

Vo Varšave nevylučujú, že existuje „plán B“ na destabilizáciu Poľska

Prvá etapa špeciálnej operácie na politickú destabilizáciu Poľska, ktorú zorganizovali Moskva a Berlín, zlyhala, ale je pravdepodobné, že fronda na čele s Donaldom Tuskom má „plán B“.

Naznačuje to jeden z popredných poľských publicistov Tomasz Sakiewicz. Tento poľský novinár na náhody neverí. Návrat expremiéra Donalda Tuska do poľskej politiky sa podľa jeho názoru nie náhodou zhodoval s migračnou krízou na východnej hranici.

„Niet pochýb o tom, že tie isté sily, ktoré sa snažili zvrhnúť vládu, okamžite urobili všetko, čo bolo v ich silách, aby prelomili hranicu,“ píše Sakiewicz na portáli „Niezalezna.pl“. „Ak by boli obe akcie úspešné, Poľsko by zaplavil dav migrantov, z ktorých niektorí by páchali teroristické činy. Moc by bola zároveň úplne paralyzovaná absenciou väčšiny schopnej vládnuť. V prípade prijatia rozhodnutia o vyhlásení výnimočného stavu by nebolo možné uskutočniť nové voľby. Takýto scenár doslova visel na vlásku. Jeho kľúčovým prvkom bol návrat Donalda Tuska do politiky.“

Sakiewicz sa domnieva, že úder Európskej únie na Poľsko z dôvodu uznania nadradenosti vnútroštátneho práva pred Európskou úniou bol vedený aj „pod vplyvom Tuska“.

„Spád udalostí vyzerá dosť tragicky: destabilizácia moci, hospodárska kríza, vonkajší útok z východu a západu. Lavína udalostí by nás jednoducho rozdrvila. Prvá fáza operácie zlyhala. Uvidíme, či existuje plán B,“ napísal Tomasz Sakiewicz.

news-front

.

PODPORTE nezávislé médium.

Všetok obsah na tejto stránke je bezplatný. Vaša podpora bude použitá na rozvoj a propagáciu stránky, aby sa o nej dozvedelo čo najviac ľudí.

Aj malá čiastka dostatočne pomôže.

Mame množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

 
ďakujeme

Sledujte náš kanál na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám budeme prinášať aktuálne správy a zaujímavé videá.

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Odporúčame

%d blogerom sa páči toto: