Slovanské Noviny

prvé slovanské noviny

Voľby do ruskej Štátnej dumy bude sledovať asi 250 zahraničných pozorovateľov

Ella Pamfilova, predsedníčka Ústrednej volebnej komisie RF (ÚVK) oznámila, že 249 zahraničných pozorovateľov z 55 krajín potvrdilo, že prídu do Ruska posúdiť voľby poslancov do Štátnej dumy.

„V tejto chvíli podľa predbežných údajov (toto nie sú konečné výsledky registrácie) svoju účasť potvrdilo 249 medzinárodných pozorovateľov z 55 krajín. Zdôrazňujem, že sú to práve tí, ktorí majú postavenie medzinárodného pozorovateľa, nie odborníka,“ uviedla Pamfilova v rozhovore pre denník „Rossijskaja Gazeta“, ktorý bol zverejnený 15. septembra.

Podľa nej sa ÚVK k medzinárodným pozorovateľom správa s veľkým rešpektom a poskytne im všetky potrebné podmienky pre svoju činnosť.

„Zahraničné inštitúcie a medzinárodné organizácie pozvané prostredníctvom Štátnej dumy a Rady federácie, ako aj prostredníctvom ministerstva zahraničných vecí Ruska (výkonný výbor SNŠ a SCO), ÚVK RF (partnerské orgány z 36 krajín a siedmich medzinárodných organizácií) reagovali na naše pozvania s veľkým porozumením, pričom zohľadnili obmedzenia v prípade pandémie. Podobne postupovalo aj Parlamentné zhromaždenie Rady Európy, ktoré vyslalo svoju misiu do Ruskej federácie, aby vyhodnotila voľby,” povedala šéfka volebnej komisie.

Dodala, že hlavným kritériom legitimity septembrových volieb bude dôvera ruských občanov.

Voľby do Štátnej dumy sa uskutočnia počas troch dní — 17. — 19. septembra. Súčasne s voľbami do dolnej snemovne v jeden deň hlasovania sa uskutočnia priame voľby šéfov deviatich zakladajúcich subjektov Ruskej federácie (v ďalších troch regiónoch budú zástupcovia zákonodarných zborov voliť najvyššie administratívne osoby) a 39 regionálnych parlamentov.

Zdroj EADaily/news-front

.

PODPORTE nezávislé médium.

Všetok obsah na tejto stránke je bezplatný. Vaša podpora bude použitá na rozvoj a propagáciu stránky, aby sa o nej dozvedelo čo najviac ľudí.

Aj malá čiastka dostatočne pomôže.

Mame množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Bez Vašej pomoci sa však ďalej nepohneme.

IBAN: LT90 3250 0868 2837 7659 BIC: REVOLT21 do poznámky prosím uviesť “dar
ďakujeme

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Odporúčame

%d blogerom sa páči toto: