K porozumeniu Čelovekom

Vstup na omše len pre zaočkovaných? Popretie Kristovho učenia v jeho podstate, reaguje exposlanec a bývalý šéf spravodajstva Markízy Lintner

Bývalý novinár považuje povolenie vstupu na omše pri návšteve pápeža Františka iba zaočkovaným za vrchol pyramídy hystérie voči nezaočkovaným.

„Pápež určite neprisľúbil návštevu Slovenska, aby sa mohol stretnúť iba so zaočkovanými. Nepochybne verí, že jeho slovo bude zasiate aj do sŕdc nezaočkovaných. Bývalý kazateľ a súčasný premiér E. Heger, aby učinil zadosť svojmu učeniu, by mal umožniť návštevu omši Svätého otca aj ľuďom s negatívnym testom,“ napísal Lintner.

O malomocnom

– Tu prišiel k nemu istý malomocný a na kolenách ho prosil: “Ak chceš môžeš ma očistiť.”
– Ježiš sa zľutoval nad ním, vystrel ruku, dotkol sa ho a povedal mu: “Chcem, buď čistý!”
– Malomocenstvo z neho hneď zmizlo a bol čistý.
– Potom mu prísne pohrozil, ihneď ho poslal preč
– a povedal mu: “Daj si pozor a nikomu nič nehovor, ale choď, ukáž sa kňazovi a prines za svoje očistenie obetu, ktorú predpísal Mojžiš – im na svedectvo.”
– Lenže on, sotva odišiel, začal všade hovoriť a rozchyrovať, čo sa stalo, takže Ježiš už nemohol verejne vojsť do mesta, ale zdržiaval sa vonku na opustených miestach. No i tak prichádzali k nemu ľudia zovšadiaľ.

Sám Heger bol v minulosti kazateľom

„Verím, že premiér Eduard Heger, ktorý bol v minulosti kazateľom a patrí medzi takzvaných charizmatikov, teda ľudí, ktorí veria v dary Ducha Svätého, ešte zmení rozhodnutie ministra zdravotníctva V. Lengvarského a arcibiskupa S. Zvolenského,“ začína príspevok na Facebooku Ľubomír Lintner.

Bolo by to popretie Kristovho učenia

Bývalý novinár považuje povolenie vstupu na omše pri návšteve pápeža Františka iba zaočkovaným za vrchol pyramídy hystérie voči nezaočkovaným. „Je to totiž popretie Kristovho učenia v jeho samotnej podstate. Sväté písmo má predsa jasný odkaz o viacerých uzdraveniach, ktoré Ježiš vykonal. Uzdravil napríklad Petrovu svokru, malomocného, ochrnutého, človeka s vyschnutou rukou, hluchonemého, slepého v Betsaide či slepého od narodenia,“ pripomína Lintner.

Následne pripojil k príspevku aj biblický príbeh „o malomocnom“. Je to príbeh o tom, ako Kristus vyliečil muža s touto strašnou chorobou. Príbeh končí v Biblii vetou, ako ku Kristovi prichádzali „ľudia zovšadiaľ“.

Evanjelium je o podobenstvách. Tie počúvali ľudia zovšadiaľ.

„Ľudia zovšadiaľ – uvádza Sväté písmo,“ prízvukuje bývalý šéf spravodajstva Markízy. „Tak hádam si bývalý kazateľ a súčasný premiér E. Heger uvedomí, že k Svätému otcovi, ktorý je predsa vyslancom Krista na Zemi, môžu prichádzať ľudia zovšadiaľ. Teda v súčasnosti majú na to právo aj tí, ktorým bezinfekčnosť potvrdí test,“ myslí si Lintner.

„Kristovo učenie je totiž aj o podobenstvách. Jednotlivé Evanjeliá zaznamenávajú napríklad Ježišovo podobenstvo o rozsievačovi, o kúkoli, o Samaritánovi, o milosrdnom otcovi (známe tiež ako podobenstvo o márnotratnom synovi),“ vymenúva bývalý spravodajca a pokračuje celým podobenstvom „O rozsievačovi“.

Chcel sa pápež stretnúť iba s očkovanými?

Potom dodáva: „Pápež František určite neprisľúbil návštevu Slovenska, aby sa mohol stretnúť iba so zaočkovanými. Nepochybne verí, že jeho slovo bude zasiate aj do sŕdc nezaočkovaných. Bývalý kazateľ a súčasný premiér E. Heger, aby učinil zadosť svojmu učeniu, by mal umožniť návštevu omši Svätého otca aj ľuďom s negatívnym testom. Napriek tomu, že s aktuálnym rozhodnutím ministra zdravotníctva a arcibiskupa súhlasil s tým, že dostalo podporu na koaličnej rade,“ vyjadruje nádej novinár.

„Ak sa to nezmení, potom totiž už bude platiť glosa, ktorú som si dnes prečítal na profile moderátorky TA3 A. Žitnej Lúčaiovej. Pripadá mi výstižná, doslova lasicovská. ‘Neviete, prosím, niekto, či aj kráľovstvo nebeské už bude iba pre zaočkovaných?’“ uzatvára príspevok Ľubo Lintner.

Zdroj: hlavnydennik.sk

.

PODPORTE nezávislé médium.

Všetok obsah na tejto stránke je bezplatný. Vaša podpora bude použitá na rozvoj a propagáciu stránky, aby sa o nej dozvedelo čo najviac ľudí.

Aj malá čiastka dostatočne pomôže.

Mame množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Bez Vašej pomoci sa však ďalej nepohneme.

IBAN: LT90 3250 0868 2837 7659 BIC: REVOLT21 do poznámky prosím uviesť “dar
ďakujeme

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Odporúčame

%d blogerom sa páči toto: