Vučić: Srbsko sa rozvíja ohromnou rýchlosťou vďaka Rusku a Číne

Ekonomické úspechy Srbska sa stali možnými vďaka priateľskej spolupráci s Ruskom a Čínou. Tvrdí to srbský prezident Aleksandar Vučić.

„Za posledných sedem rokov sme postavili viac nemocníc ako za predchádzajúcich 70… Za posledné dva roky – 2020–2021 – máme najvyššie miery ekonomického rastu v krajine, približne 6,7 %. Niektorí majú — 5%, zatiaľ čo my máme + 7,5% až 7,6% ekonomický rast. To všetko sa nám podarilo, keďže máme priateľské vzťahy s Ruskom a Čínou. Samozrejme, obrovské investície prichádzajú aj z Európskej únie,“ povedal Vučić v rozhovore pre YouTube-kanál „Solovjev Live“, ktorého plná verzia bola uvedená dnes, 23. novembra.

Podstatou politiky Belehradu je podľa neho urobiť krajinu samostatnú v rozhodovaní, nezávislú a suverénnu.

„A srbská politika nemôže byť nikdy nepriateľská voči Ruskej federácii. Hovorím o tom otvorene a hovorím o tom s každým na svete, nikdy som to neskrýval,“ vyhlásil srbský prezident.

Pripomenul, že pred siedmimi rokmi bol priemerný plat v krajine 329 eur, dnes je to 560 eur a budúci rok to bude podľa prognóz viac ako 610 eur.

„Srbsko sa rozvíja obrovskou rýchlosťou, a preto potrebujeme mier a stabilitu. A preto rešpektujeme tých, ktorí rešpektujú našu nezávislosť, našu suverenitu, ktorí rešpektujú rezolúcie medzinárodného verejného práva aj rezolúciu 1244 Bezpečnostnej rady OSN o Kosove a Metochiji a rešpektujú územnú celistvosť Srbska. A Rusko nás v tejto otázke vždy podporovalo a ja som vďačný prezidentovi (Ruskej federácii Vladimirovi) Putinovi za jeho podporu. Rovnako ako (ruskému ministrovi zahraničných vecí) Sergejovi Lavrovovi a (ruskému ministrovi obrany) Sergejovi Šojgu a všetkým ľuďom z okolia prezidenta Putina som vďačný za presnosť, za správny postoj k Srbsku,“ zdôraznil srbský líder.

news-front

.

PODPORTE nezávislé médium.

Všetok obsah na tejto stránke je bezplatný. Vaša podpora bude použitá na rozvoj a propagáciu stránky, aby sa o nej dozvedelo čo najviac ľudí.

Aj malá čiastka dostatočne pomôže.

Mame množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

 
ďakujeme

Sledujte náš kanál na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám budeme prinášať aktuálne správy a zaujímavé videá.

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Exit mobile version
Prejsť na panel nástrojov