K porozumeniu Čelovekom

Vyšetrovateľ obvinil redaktorov Tódovú a Čikovského z dezinfowebu Denník N v kauze vyzradenia identity utajeného svedka

Trestné oznámenie podal bývalý novinár a exriaditeľ kontrarozviedky SIS Peter Tóth. Tódová a Čikovský sú obvinení z ohrozenia dôvernej skutočnosti a vyhradenej skutočnosti a podľa Trestného zákona im hrozí ročné väzenie.

Vyšetrovateľ z okresného policajného riaditeľstva Bratislava III. František Spusta obvinil redaktorku Denníka N Moniku Tódovú a zástupcu šéfredaktora tohto denníka Konštantína Čikovského, informoval Denník N. h

Obaja sú obvinení z vyzradenia identity utajeného svedka, ktorá bola publikovaná v článku z konca októbra 2018 s názvom Peter Tóth polícii priznal, že pre Kočnera pred vraždou sledoval Kuciaka a ďalších novinárov. Píše sa v ňom, ako mal bývalý novinár a exriaditeľ kontrarozviedky SIS Peter Tóth sledovať za peniaze novinárov pre podnikateľa Mariana Kočnera, ktorý je odsúdený v kauze zmenky TV Markíza.

Tóth sa mal podľa obsahu článku asi tri týždne pred zverejnením textu priznať polícii a začať s ňou spolupracovať. Opísal, ako mu Kočner rok a pol platil za získavanie informácií o Kuciakovi, ale aj ďalších novinároch vrátane samotnej Tódovej.

Tóth vtedy ešte odmietal, že by v prípade vypovedal. V texte to Denník N vysvetlil tým, že je utajený svedok.

Trestné oznámenie podal bývalý novinár a exriaditeľ kontrarozviedky SIS Peter Tóth. Tódová a Čikovský sú obvinení z ohrozenia dôvernej skutočnosti a vyhradenej skutočnosti a podľa Trestného zákona im hrozí ročné väzenie.

Zverejnením tejto informácie novinári podľa vyšetrovateľov spáchali prečin ohrozenia dôvernej skutočnosti a vyhradenej skutočnosti, a to formou spolupáchateľstva.

Vyšetrovateľ tvrdí, že odhalením Tóthovej identity ako utajeného svedka mohlo dôjsť k ohrozeniu jeho bezpečnosti „nakoľko v čase, keď obvinení publikovali vyššie uvedený článok, nikto nevedel a ani nemohol vedieť, koľko potenciálnych komplicov vrahov Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej je ešte na slobode“.

V prípade preukázania viny hrozí za tento paragraf podľa trestného zákona jeden rok väzenia.

“Považujem za neprijateľné, aby boli v demokratickej krajine novinári stíhaní za pravdivý článok, ktorý sme napísali vo verejnom záujme,” reaguje na obvinenie Tódová.

“Obvinenie prišlo po troch rokoch, tesne pred tým ako by bol tento “prečin” premlčaný a po mojich niekoľkých kritických textoch o prokuratúre,” dodala.

Tóth: V dôsledku protizákonného konania Tódovej a Čikovského musel odísť zo školy môj najmladší syn, manželka prišla o prácu a všetci sme sa museli ukrývať v zahraničí

Na obvinenie redaktorov dezinfowebu Denník N reagoval aj samotný Peter Tóth na sociálnej sieti:

Konšpiračný portál denníka N vydal článok o tom, že Monika Tódová a Konštantín Čikovský boli obvinení z prečinu vyzradenia utajovanej skutočnosti, keď uverejnili moju identitu ako utajeného svedka vo veci vraždy Jána Kuciaka.

Po doručení uznesenia ako poškodenému som neplánoval o jeho obsahu informovať verejnosť, pretože na rozdiel od Moničeniek, Marečkov a iných konšpirátorov si ctím elementárne princípy, akým je aj prezumpcia neviny. No sami konšpirátori rozhodli o tom, že musím pôvodné rozhodnutie mierne pozmeniť.

Namiesto vecného článku konšpirátori z N reagovali na obvinenie manipuláciami a lžami. Napríklad o tom, že som svoju identitu vyzradil sám hovorcovi Penty Martinovi Dankovi. Nie je to pravda a detailne o tom píšem v knihe Satan, teší ma!

Konšpirátori z N manipulujú, keď tvrdia, že som sa odhalil sám, keď som prestal s Kočnerom telefonicky komunikovať. Po svedeckej výpovedi som polícii odovzdal na znalecké skúmanie mobilný telefón a vyšetrovateľ mi zakázal dať si vyhotoviť duplikát SIM karty.

Logicky sa mi Kočner, nie z môjho rozhodnutia, z väzby nemohol dovolať. Aj o týchto skutočnostiach píšem v knihe Satan, teší ma!

Mimochodom, obsah môjho telefónu je dnes nielen v spise, ale ho majú k dispozícii aj konšpirátori z pokútneho ICJK. Akiste vo verejnom záujme, všakže?!

Konšpirátori z N v článku podsúvajú aj iné lži a manipulácie. Nebudem na všetky reagovať, lebo to nemá význam. Dokonca nebudem ani jasať nad obvinením dvoch núl Moničenky a Konštiho.

Len pripomeniem, že v dôsledku ich protizákonného konania musel odísť môj najmladší syn zo školy, manželka prišla o prácu a všetci sme sa museli ukrývať v zahraničí. Aj o tom sa viac dočítate v Satanovi, ak sa vám ho podarí vydolovať zo zaprášených skladov korporátnych kníhkupectiev. Tam ho ukrývajú, pretože Marečkovia, Moničenky a iní sa sťažovali… Vraj vo verejnom záujme, či čo.

Na záver dodávam, že zo šéfredaktora konšpiračného plátku N Matúša Kostolného v článku o obvinení podriadených vypadol výrok, ktorým sa podľa mojej mienky dopustil trestného činu, a preto naňho v najbližšom čase podám trestné oznámenie. Uvádzam to len pre prípad, ak budú zase konšpirátori skuvíňať, že sa im deje krivda, lebo veď oni aj protizákonnú činnosť vykonávajú vo verejnom záujme.

Roman Michelko: Vyšetrovateľ si dovolil zbúrať tabu a začať stíhať „nedotknuteľnú posvätnú kravu“

Udalosť komentoval na svojom profile aj politický analytik a publicista Roman Michelko:

Tak nám obvinili Tódovú a Čikovského, z toho, čo robili dlhé roky. Za vyzradenie utajovanej skutočnosti. Teda za to, čo robili dlho a systematicky. Ukazuje sa, že hrubé a masívne nezákonnosti, ktoré sa tu roky diali nemusia ostať nepotrestané. Všetci si dobre pamätáme, na tie masívne úniky informácii z Kočnerovej Threemy, každý vedel, že sa tu pácha hrubá nezákonnosť, ale nikto nenašiel odvahu zasiahnuť.

Predovšetkým sa však našiel odvážny vyšetrovateľ František Spusta, ktorý si dovolil zbúrať tabu a začať stíhať „nedotknuteľnú posvätnú kravu“, držím mu palce a skláňam sa pred jeho odvahou. Pravdepodobne zažije pekelný mediálny lynč, ale verím, že to ustojí. Ide do tuhého, Mordor musí byť zničený. „Posledná borba vzplála, dajme sa na pochod „. Naozaj ide o veľa, ak toto prehráme, zajtra sa zobudíme do otvorenej diktatúry. Samozrejme sadzba ktoré podarenej dvojici hrozí je rok za mrežami, ale sotva sa nájde súd ktorý ich odsúdi na nepodmienečný trest. No a navyše je tu možnosť milosti od pani za paláca. Ale aj tak, konečne sa našli ľudia ktorý sa neboja povedať, že dosť, toto už treba zastaviť…

Zdroj: tvnoviny.sk / sme.sk / InfoVojna

.

PODPORTE nezávislé médium.

Všetok obsah na tejto stránke je bezplatný. Vaša podpora bude použitá na rozvoj a propagáciu stránky, aby sa o nej dozvedelo čo najviac ľudí.

Aj malá čiastka dostatočne pomôže.

Mame množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Bez Vašej pomoci sa však ďalej nepohneme.

IBAN: LT90 3250 0868 2837 7659 BIC: REVOLT21 do poznámky prosím uviesť “dar
ďakujeme

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Odporúčame

%d blogerom sa páči toto: