K porozumeniu Čelovekom

WHO študuje verziu umelého pôvodu Covid-19

Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) pokračuje v skúmaní všetkých hypotéz o pôvode Covid-19, nevynímajúc verziu jeho vytvorenia v laboratóriu.

Oznámil to dnes 14. októbra generálny riaditeľ WHO Tedros Adan Ghebreyesus v rozhovore pre noviny „Corriere della Sera“.

„WHO od začiatku presadzovala úplne otvorený a transparentný vedecký proces na pochopenie príčin pandémie. Je potrebné vziať do úvahy všetky hypotézy, od prenosu zo zvierat po laboratórny únik. Táto verzia ešte nebola definitívne odmietnutá,” vyhlásil Gebreyesus.

Zároveň zdôraznil, že otázka pôvodu vírusu je predmetom výhradne vedeckého výskumu, ktorý pomôže lepšie sa pripraviť na možné epidémie a v budúcnosti zabráni šíreniu infekčných chorôb. WHO sa tiež domnieva, že je predčasné predpovedať, či sa choroba spôsobená koronavírusom stane „sezónnou“. Generálny riaditeľ WHO sa opäť obrátil na svetové spoločenstvo so žiadosťou o poskytnutie vakcín chudobným krajinám.

„Krajiny G20 môžu urobiť viac pre dosiahnutie spravodlivého očkovania na celom svete koordináciou s medzinárodným mechanizmom prístupu k očkovacím látkam COVAX a africkým združením pre obstarávanie vakcín (AVAT), ktoré tlačí na výrobcov očkovacích látok, aby uprednostnili tieto programy. COVAX doteraz získal 9% zmluvných dodávok, AVAT — 1%, ” oznámil šéf WHO.

Pred týždňom britský denník „The Daily Telegraph“ zverejnil údaje z vlastného vyšetrovania pôvodu Covid-19. Podľa novín mala medzinárodná skupina vedcov, vrátane University of North Carolina a Wuhan Institute of Virology, za cieľ vytvoriť nové koronavírusy, ktoré v prírode pred pandémiou neexistovali. Svedčí o tom žiadosť o grant od Agentúry pre pokročilé obranné výskumné projekty (DARPA).

news-front

.

PODPORTE nezávislé médium.

Všetok obsah na tejto stránke je bezplatný. Vaša podpora bude použitá na rozvoj a propagáciu stránky, aby sa o nej dozvedelo čo najviac ľudí.

Aj malá čiastka dostatočne pomôže.

Mame množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Bez Vašej pomoci sa však ďalej nepohneme.

IBAN: LT90 3250 0868 2837 7659 BIC: REVOLT21 do poznámky prosím uviesť “dar
ďakujeme

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Odporúčame

%d blogerom sa páči toto: