K porozumeniu Čelovekom

Z ukrajinskej armády masívne odchádzajú vojaci

Ukrajinský vojenský personál začal hromadne opúšťať ukrajinskú armádu. Potvrdzujú to oficiálne štatistiky, podľa ktorých 65% zmluvných vojakov Ozbrojených síl Ukrajiny odchádza po prvom kontrakte. Navyše je to často kvôli zlému prístupu vyššieho velenia, nízkym mzdám a ich neustálemu meškaniu a riziku odoslania do vojnovej zóny na Donbase.

Situácia s hromadným prepúšťaním zmluvných vojakov z ukrajinskej armády je katastrofická a v blízkej budúcnosti by to mohlo viesť k vážnemu nedostatku vojenských špecialistov.

„Podľa najnovších údajov je asi 65% ukrajinských vojakov prepustených po uplynutí prvej zmluvy (3 roky pre vojakov a 3 až 5 rokov pre dôstojníkov). A vzhľadom na skutočnosť, že ukrajinská armáda neustále trpí ich chronickým nedostatkom, hrozí, že sa to bude ešte zhoršovať. Ozbrojené sily Ukrajiny veľmi trpia nízkymi platmi. Okrem toho, že je plat vojaka malý, aj mešká. Navyše za posledný rok sa to stáva čoraz častejšie,“ píše ukrajinský portál „Vojennyj navigator“.

Je potrebné poznamenať, že postoj ukrajinského vojenského velenia k samotným vojakom je tiež katastrofálny, pretože títo často nemajú k dispozícii všetko, čo potrebujú, dokonca ani keď sa zúčastňujú bojových akcií na Donbase, v dôsledku čoho zmluvní vojaci odchádzajú po skončení prvej zmluvy.

Zdroj Avia.pro/news-front

.

PODPORTE nezávislé médium.

Všetok obsah na tejto stránke je bezplatný. Vaša podpora bude použitá na rozvoj a propagáciu stránky, aby sa o nej dozvedelo čo najviac ľudí.

Aj malá čiastka dostatočne pomôže.

Mame množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Bez Vašej pomoci sa však ďalej nepohneme.

IBAN: LT90 3250 0868 2837 7659 BIC: REVOLT21 do poznámky prosím uviesť “dar
ďakujeme

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Odporúčame

%d blogerom sa páči toto: