Slovanské Noviny

prvé slovanské noviny

„Za kopcom je svet zatemnený hroziacou totalitou.“ Politológ Robejšek poukázal na dejinné tendencie

Vplyvný politológ Petr Robejšek zaspomínal na časy odchodu komunizmu a varoval predpríchodom novej totality, ktorú vraj ľudia nevidia, lebo si myslia, že to bude pre ich dobro

Petr Robejšek

„Nedávno som bol pri Skryjských jazierkach. (…) Tu som bol naposledy pred viac ako 25 rokmi.Ako dnes si vybavujem opojnú náladu po zániku totality. Skončili zatvorené hranice, cenzúra aarogantní tlčhubovia. Vtedy sme tvorili históriu a súzneli s majestátnou prírodou. Štvrť storočiapo tom je vzduch rovnako voňavý, voda rovnako priezračná, ale za kopcom je svet zatemnenýhroziacou totalitou,“ uviedol politológ na sociálnej sieti v príspevku s názvom „spomienka„.

Robejšek sa pýta, ako je možné, že ľudia spoznajú, keď končí doba zla, ale nie sú schopní vidieť,keď nové zlo prichádza.

„Ako to, že každý pozná, keď končí zlo, ale skoro nikto si nevšimne, keď začína? Moji rodičia po vojne verili, že ide len o sociálnu spravodlivosť. A dnes sa okolo nás, v zužujúcich kruhoch, zakráda nová totalita a väčšina zasa verí, že ide len o naše dobro,“ napísal na svojom Facebooku.

Podľa jeho názoru záleží na tom, aby ľudia začali kriticky myslieť a prestali iba podliehať módnymtrendom.

„Tiež za rok bude príroda triumfálne krásna, ale aj ľahostajná k našim životom. Čo bude s nami,záleží len na tom, či konečne začneme kriticky myslieť a s rozmyslom žiť,“ dodal Petr Robejšek nazáver svojho zamyslenia.

Cenzúra

Pred niekoľkými dňami Facebook zmazal stránku poslanca Lubomíra Volného. Volný so svojimipriaznivcami často komunikoval práve cez svoj facebookový profil a „zhromažďoval„ tak na ňomveľkú časť odporcov vládnych nariadení. Facebook mu jeho stránky zmazal.

„My sme vedeli, že sa to skôr alebo neskôr stane. Preto sme si vytvorili sieť ľudí, ktorí restreamujúnaše videá, aby sa dostali medzi čo najviac ľudí,“ prezradil Volný. Poslanec plánuje presun nasociálnu sieť Telegram.

Politik navyše dodal, že Facebook už dlhšiu dobu obmedzoval viditeľnosť jeho stránok.Zamedzoval proti napríklad tomu, aby sa na jeho profil mohli pripájať noví fanúšikovia apodporovatelia. Aj tak mu ale krok Facebooku poriadne skomplikoval plány, pretože jeho stránka mala pred zmazaním 78 tisíc fanúšikov a sledovanie malo zapnuté dokonca 104 tisíc ľudí.

V priebehu prvého týždňa mesiaca jún informovali, že Facebook tiež zablokoval stránku bývaléhoamerického prezidenta Donalda Trumpa, a to na dva roky.

hlavné správy

.

PODPORTE nezávislé médium.

Všetok obsah na tejto stránke je bezplatný. Vaša podpora bude použitá na rozvoj a propagáciu stránky, aby sa o nej dozvedelo čo najviac ľudí.

Aj malá čiastka dostatočne pomôže.

Mame množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Bez Vašej pomoci sa však ďalej nepohneme.

IBAN: LT90 3250 0868 2837 7659 BIC: REVOLT21 do poznámky prosím uviesť “dar
ďakujeme

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Odporúčame

%d blogerom sa páči toto: