K porozumeniu Čelovekom

Zacharova: Holandsko bude musieť vysvetliť, ako pomáhalo teroristom v Sýrii

Poslanci holandského parlamentu zistili, že Holandsko poskytlo pomoc nielen pseudohumanitárom z „Bielych prilieb“, ale aj radikálnej skupine „Sultan Murad“ v Sýrii.

Dnes o tom informovala oficiálna zástupkyňa ruského ministerstva zahraničných vecí Maria Zacharova.

„Poslanci holandského parlamentu odhalili zaujímavý príbeh,“ uviedla na svojom Telegram-kanáli. „Zistili, že Holandsko už niekoľko rokov pomáha nielen pseudohumanitárnej organizácii „Biele prilby“, ale aj takzvanej divízii „Sultan Murad“, militarizovanej formácii protivládnych sýrskych síl. Z verejne dostupných zdrojov vyplýva, že „divízia“, súdiac podľa údajov OSN, najímala dospievajúce deti, vyzbrojila ich a poslala do boja.“

Poznamenala, že holandskí poslanci boli celkom oprávnene pobúrení, že pomáhali militantom, ktorí nepohrdli takými otvorene barbarskými metódami vedenia vojny, ako je nábor detí.

„Stojí za to pripomenúť si zoznam akcií „Sultana Murada“, najmä útok na civilné obyvateľstvo v Sheikh Maksud v roku 2016, ostreľovanie kláštora v Aleppe atď. Viete, čo urobila holandská ministerka zahraničných vecí Kaagová? Vyjadrila znepokojenie nad správami o detských vojakoch. To je všetko,” napísala diplomatka.

Ako zdôraznila oficiálna zástupca ruského ministerstva zahraničia, „3D tlačiareň ľudských práv v Haagu sa pokazila“.

„Šéfka holandskej zahraničnej politiky zamrmlala, že okolnosti sa vyšetrujú,“ pokračovala. „Oficiálni predstavitelia v Haagu potrebujú prekvapivo čas na objasnenie okolností spôsobených vnútornými rozhodnutiami, ale všetko, čo súvisí s „vonkajšou hrozbou“ v podobe napríklad Ruska, im ťažkosti nerobí a okamžite vedie k obvineniam, požiadavkám sankcií a všetkým druhom vyhrážok na adresu Moskvy. Vždy som si myslela, že je ľahšie porozumieť svojim. Pravda, ak nejde o rubriku #ThisIsOther.“

Zacharova poukazuje na to, že poslancom sa nepodarilo presne zistiť, ako Holandsko militantom pomohlo, koľko to stálo holandských daňových poplatníkov a aké sú plány ďalšej podpory.

„To však neznamená, že Holandsko to nebude musieť vysvetľovať,“ dodala diplomatka.

News-Front

.

PODPORTE nezávislé médium.

Všetok obsah na tejto stránke je bezplatný. Vaša podpora bude použitá na rozvoj a propagáciu stránky, aby sa o nej dozvedelo čo najviac ľudí.

Aj malá čiastka dostatočne pomôže.

Mame množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Bez Vašej pomoci sa však ďalej nepohneme.

IBAN: LT90 3250 0868 2837 7659 BIC: REVOLT21 do poznámky prosím uviesť “dar
ďakujeme

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Odporúčame

%d blogerom sa páči toto: