Západní kurátori sa s Ukrajinou prerátali — oslabiť Rusko nedokázali

Podľa politológa Jakova Kedmi, ktorý poukázal na  vzorec sformulovaný ešte neslávne známym americkým expertom Zbigniewom Brzezinským o zbavení Ruska postavenia veľmoci tým, že vytrhnú Ukrajinu z pásma jeho vplyvu, Západ si to celé nesprávne vypočítal a teraz si hryzie nechty, nechápuc dôvody svojho zlyhania.

V relácii „Večer s Vladimirom Solovjovom“ vojensko-politický expert Jakov Kedmi upozornil na skutočnosť, že počas desiatich rokov sa Ruská federácia zmenila na najsilnejšiu strategickú moc na svete s takmer sebestačnou ekonomikou, odolnou voči vonkajším zásahom, pričom Západ je naopak v kríze a je zjavne na pokraji zrútenia.

„V tejto situácii zabúdame na nasledujúce. Píše sa rok 2021. A čo sa dialo v roku 2011, čo vtedy predstavovalo Rusko, Európa a Spojené štáty? Môžeme si porovnať Rusko dnes a pred desiatimi rokmi, Európu a Spojené štáty dnes a pred desiatimi rokmi. A majú problém: kto môže za to, že Rusko napriek všetkému silnie? Kto môže za to, že Rusko je dnes strategicky najsilnejšou krajinou na svete? Koho treba obviniť? Rusko,“ vyhlásil Kedmi.

Expert považuje udalosti na Ukrajine za najdôležitejší nesprávny prepočet západných bábkarov, ktorý nielenže neviedol k želanému výsledku — oslabeniu Ruska, ale prispel aj k posilneniu ruského štátu a jeho vplyvu na celom svete.

„Ich výpočty im absolútne nevyšli. Ešte v časoch Brzezinského to všetci vedeli – vyrazte od nich Ukrajinu a Rusko sa zrúti. Vyrazili Ukrajinu a urobili z nej nepriateľa Ruska. A čo Rusko? Nič! Okrem sankcií, ktoré nemajú nič spoločné so vzťahmi medzi Ruskou federáciou a Ukrajinou, sa nič nestalo. Rusko funguje bez Ukrajiny, najsilnejšej a najrozvinutejšej republiky bývalého ZSSR, skvele. A nemôžu nič urobiť. Preto hľadajú niekoho, koho by obvinili a hádžu vinu za svoje problémy na Rusko,“ dodal Kedmi.

news-front

.

PODPORTE nezávislé médium.

Všetok obsah na tejto stránke je bezplatný. Vaša podpora bude použitá na rozvoj a propagáciu stránky, aby sa o nej dozvedelo čo najviac ľudí.

Aj malá čiastka dostatočne pomôže.

Mame množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Bez Vašej pomoci sa však ďalej nepohneme.

IBAN: LT90 3250 0868 2837 7659 BIC: REVOLT21 do poznámky prosím uviesť “dar
ďakujeme

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Exit mobile version
Prejsť na panel nástrojov