Zbývá necelých 5 km na dokončení jednoho z potrubí Nord Stream 2

Loď Fortuna dokončuje stavbu jedné řady Nord Stream 2. Poté bude loď evidentně pomáhat lodi Akademik Čerskij k dokončení stavby druhé řady.  Výstavba celého plynovodu by měla být hotová do konce září.

Za posledních 24 hodin položila loď Fortuna v německé ekonomické zóně 1.000 metrů Nord Stream 2 a do dokončení linky B mu zbývá méně než pět kilometrů. O tom svědčí data navigačních portálů Marinetraffic a Vesselfinder. Při současném tempu mohla Fortuna tento týden svařit „zlatý šev“ vlákna B.Loď má stále velkou flotilu podpůrných plavidel. Čtyři plavidla poskytují bezpečnostní zónu 1,25 míle. A dalších pět je buď ve službě u „Fortuny“, včetně kotvení, nebo dodávají na loď potrubí a materiály pro stavbu.

Celkově Fortuna od února postavila v dánských a německých vodách více než 58 kilometrů linky B. Kvůli bouřím stála loď nečinně déle než měsíc a půl. Loď však postupuje podle aktualizovaného plánu. Provozovatel projektu Nord Stream 2 AG informoval dánský energetický úřad, že dokončení prací na lince B je naplánováno do konce června.Nyní člun pracuje v německé mělké vodě – hloubka moře nepřesahuje 25 metrů. Do 5. června předpovídá Švédský institut pro hydrologii a meteorologii (SMHI) celkem příznivé počasí, které Fortuně umožňuje pokládat každý den 1 kilometr a více potrubí.

Ale u druhé řady Nord Stream 2 ještě nedošlo k průlomu. I přes dovybavení a modernizaci se potrubí z lodi „Akademik Čerskij“ z neznámých důvodů staví pohodovým tempem. Za více než měsíc urazila loď 10 kilometrů a v dánských a německých vodách musí položit dalších 75 kilometrů.Provozovatel projektu a Gazprom nekomentují postup prací. Je však zřejmé, že po dokončení pokládky linky B Fortuna přejde na stavbu jiné. Fortuna pokládá potrubí dvakrát nebo více rychlejší než  „Akademik Čerslij“. Obě lodi budou moci dokončit plynovod z různých stran.

Německé a dánské regulační orgány uvedly, že dokončení výstavby Nord Stream 2 je naplánováno na konec září.

Koncem května Gazprom opět připomněl, že Evropa zaostává za plánem čerpání plynu do skladu. Samotná společnost však nebude v blízké budoucnosti výrazně zvyšovat vývoz, ale plánuje uspokojit další poptávku pomocí Nord Stream 2, který může být spuštěn na podzim. Nejbližší konkurenti Gazpromu mezitím nebudou schopni zvýšit vývoz plynu a společnost se může spolehnout na skutečnost, že vzhledem ke špičkové poptávce v příští topné sezóně mohou být zapotřebí všechny kapacity, které dosud byly vybudovány. Po skandálních změnách směrnice o plynu může Nord Stream 2 stále fungovat pouze s poloviční kapacitou.

Zdroj: https://www.prvnizpravy.cz/

.

PODPORTE nezávislé médium.

Všetok obsah na tejto stránke je bezplatný. Vaša podpora bude použitá na rozvoj a propagáciu stránky, aby sa o nej dozvedelo čo najviac ľudí.

Aj malá čiastka dostatočne pomôže.

Mame množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

 
ďakujeme

Sledujte náš kanál na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám budeme prinášať aktuálne správy a zaujímavé videá.

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Exit mobile version
Prejsť na panel nástrojov