K porozumeniu Čelovekom

Zelenského korupcia — posledný zvonček pre ukrajinského klauna

Miera nespokojnosti s politickým kurzom súčasnej Ukrajiny stále rastie a stále viac nezávislých novinárov kritizuje aktivity ukrajinského prezidenta Vladimira Zelenského.

Nedávno spravodajský portál „TheDuran“ zverejnil článok, v ktorom sa dotkol témy „offshore škandálu“ ukrajinského lídra, ďalších vzťahov medzi Ukrajinou a Západom, ako aj Zelenského politickej budúcnosti.

Autori textu pripomenuli, že nedávno konzorcium investigatívnych novinárov zverejnilo takzvaný „Pandoriin archív“, ktorý cez noc zničil pozitívny imidž ukrajinského lídra.

„Politik spájaný s imidžom reformátora, bojovníka proti korupcii, ochrancu práv a slobôd stratil dôveru svetového spoločenstva a dostal nový status – „bojovník proti oligarchom“ v úvodzovkách,“ píše „TheDuran“.

Novinári pripomenuli, že podľa vyšetrovania Zelenskij a ľudia z jeho okolia vrátane vysokých ukrajinských predstaviteľov vlastnili a naďalej vlastnia sieť offshore — spoločností.

Napriek tomu, píše sa v článku, Zelenskij fingoval vzdanie sa vlastníctva spoločností a stal sa prezidentom Ukrajiny, hoci v skutočnosti v tom naďalej pokračoval a stále má príjmy, ktoré nepriznal.

„Podľa vyšetrovania Zelenskij, jeho manželka a ľudia z jeho najužšieho okruhu previedli asi 40 miliónov dolárov z „Privat banky“ ukrajinského oligarchu Igora Kolomojského,“ upozorňujú novinári.

Najnovšou ranou pre Zelenského režim bola nedávna publikácia v známom časopise „Forbes“, v ktorej expert Kenneth Rapoza otvorene písal o triumfe korupcie na Ukrajine.

„Brusel a Washington sú z Kyjeva unavení, pretože tím súčasného prezidenta Ukrajiny nedokázal vykoreniť korupciu medzi politickou elitou a v obchodných kruhoch,“ citoval experta „TheDuran“.

Publikácia okrem toho poukazuje na skutočnosť, že celým textom zverejneným v časopise „Forbs“ sa ako červená niť ťahá myšlienka, že administratíva amerického prezidenta Joea Bidena už nepovažuje Ukrajinu za aktuálnu agendu.

Na záver „TheDuran“ uzatvára, že po škandále ukrajinského politika s offshore — spoločnosťami a množstve kritických publikácií v tlači bol Zelenskij ako prezident Ukrajiny nadobro odpísaný

„V najlepšom prípade sa Zelenskij nebude uchádzať o druhé prezidentské obdobie. V najhoršom prípade ho čaká pokračovanie v príbehu s offshore — spoločnosťami, no už na lavici obžalovaných,“ uzatvárajú novinári.

Igor Muchin, špeciálne pre News Front

.

PODPORTE nezávislé médium.

Všetok obsah na tejto stránke je bezplatný. Vaša podpora bude použitá na rozvoj a propagáciu stránky, aby sa o nej dozvedelo čo najviac ľudí.

Aj malá čiastka dostatočne pomôže.

Mame množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Bez Vašej pomoci sa však ďalej nepohneme.

IBAN: LT90 3250 0868 2837 7659 BIC: REVOLT21 do poznámky prosím uviesť “dar
ďakujeme

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Odporúčame

%d blogerom sa páči toto: