K porozumeniu Čelovekom

Žilinkovi vyjadrilo podporu viac ako 600 prokurátorov. Lipšicovi iba 50. Saková: „Je úplne jasné, že GP sa teší obrovskej autorite a rešpektu zo strany stoviek prokurátorov“

Šéf Úradu špeciálnej prokuratúry Daniel Lipšic sa pred časom pochválil, že mu v otvorenom liste vyjadrili podporu desiatky prokurátorov. Minulý týždeň podobnú podpornú akciu zorganizovali aj prokurátori, ktorí veria generálnemu prokurátorovi SR Marošovi Žilinkovi. Bolo ich viac ako 600 z celkového počtu 942 slovenských prokurátorov

Pripomenula to v stredu aj bývalá ministerka vnútra a dnes nezaradená opozičná poslankyňa NR SR Denisa Saková (Hlas-SD). „Tento týždeň prebehla médiami informácia, ktorá prešla takmer bez povšimnutia. Až 600 prokurátorov z celkovo 942 podporilo generálneho prokurátora Maroša Žilinka.“

Saková cituje list, ktorý na podporu Žilinku zverejnili prokurátori z celého Slovenska: “Tak ako v minulosti, tak ani v súčasnosti sme my, prokurátori, nerozhodovali a nebudeme rozhodovať pod tlakom politikov, verejnej mienky a médií a budeme sa aj naďalej riadiť kritériom zákonnosti, odbornej zdatnosti a objektivity. V tomto smere v plnej miere stojíme za generálnym prokurátorom SR, ktorý v mediálnom vyhlásení dňa 2. septembra 2021 správne uviedol, že on je tým garantom zákonnosti, ktorého rozhodnutia majú slúžiť ochrane práv fyzických osôb, právnických osôb a štátu a že toto poslanie aj mieni napĺňať.”

Podľa poslankyňa NR SR Denisy Sakovej z tejto podpory Marošovi Žilinkovi je úplne jasné, že sa teší obrovskej autorite a rešpektu zo strany stoviek prokurátorov.

Prokurátori podľa nej nepozerajú na generálneho prokurátora Žilinku cez informácie z mediálneho a koaličného lynču, ale na základe jeho dlhoročnej poctivej práce.

Opozičný poslanec NR SR Tomáš Taraba zase pripomenul rozdiel v podpore prokurátorskej obce medzi generálnym prokurátorom Žilinkom a špeciálnym prokurátorom Lipišcom: „Žilinkovi vyjadrilo podporu vyše 600 prokurátorov z 900. Lipšicovi 50…“ Podčiarkuje Taraba.

Otvorený list stoviek prokurátorov na sociálnej sieti zmienil aj samotný Žilinka, ktorý sa poďakoval za dôveru, ktorá ho podľa jeho slov „zaväzuje“ v ďalšej práci.

Jaroslav Zajac

hlavné správy

.

PODPORTE nezávislé médium.

Všetok obsah na tejto stránke je bezplatný. Vaša podpora bude použitá na rozvoj a propagáciu stránky, aby sa o nej dozvedelo čo najviac ľudí.

Aj malá čiastka dostatočne pomôže.

Mame množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

 
ďakujeme

Sledujte náš kanál na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám budeme prinášať aktuálne správy a zaujímavé videá.

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Odporúčame

%d blogerom sa páči toto: